Кешбек з кожної покупки

 • Брудні страхи
 • 100 днів на життя
 • Трафік
 • Дівчина в підвалі
 • Тарантела
 • Детектив по телефону
 • Убивча терапія
 • Непроханий гість
 • Солодке життя
 • Дзвінок останньої надії
 • Левине Серце
 • Ван Хелсинг
Класифікація різної якості відео


CAMRip (CAM)

Іноді помилково позначають як Screen (SCR). Так звана "екранка" або "ганчірка ". Відео та звук записують на камеру в залі кінотеатру. Зображення іноді може бути знятим під кутом до екрану, тремтіти, у деяких фільмах видно голови інших кіноглядачів і т.д. Якість звуку буває різне, можливі перешкоди типу сміху публіки. Зазвичай найгірша і найперша якість, яку можна знайти після офіційного релізу фільму.


Telesync (TS)

В ідеалі записується з екрану професійною (цифровою) камерою, встановленою на штатив у порожньому кінотеатрі або в кабіні оператора. Якість відео набагато краще, ніж в CAMRip. Звук записується напряму з проектора або іншого окремого виходу, наприклад гнізда для навушників у кріслі. Таким чином звук виходить дуже гарний і без перешкод, як правило в режимі стерео. Багато TS - це насправді CAMRip, у яких переплутали назву.


Telecine (TC)

Копія знімається з кінострічки c допомогою спеціального устаткування (фільм-сканера) або записується із спеціального проектора з виходами для аудіо і відео. Якість залежить від вживаного устаткування - від гарного до DVD, звук відмінний. Іноді бувають проблеми з природністю кольорів ("жовтизна"картинки).


Super Telesync (SuperTS, Super-TS)

Так звана "оцифровка". Це TS (зрідка ТС), прогнаний через комп'ютер - фільм прояснений, вирівняний, прибрані сторонні шуми зображення й звуку й т.п. Якість часто непогане, але залежить від творця.


DVD-Rip (DVDRip)

Ріп з оригінального DVD, найчастіше стисла в MPEG4 для зменшення розміру фільму. В основному зустрічаються DVDRip обсягом 650-700 Мб і 1,3-1,5 Гб. Якість - дуже гарна, хоча залежить від майстерності творця ("ріпера"). Іноді версії c кращою якістю позначають як SuperDVD, HQ DVD.


DVD-Screener (DVDScr, DVDScreener) (SCR)

Копія c "promotional" DVD (диск для кінокритиків, рекламна версія або бета). Якість - як DVDRip, але картинка зазвичай "зіпсована " водяними знаками, попереджувальними написами і чорно-білими вставками ("пропадає колір").


PROPER

Повторний реліз фільму (іноді іншою групою) у зв'язку з поганою якістю попереднього.


SCREENER (SCR) або VHS-SCREENER (VHSScr)

Те ж саме що і DVDScr, тільки з відео касети. Копія c "promotional" VHS (касета для кінокритиків, рекламна версія або бета). Якість зображення можна порівняти з дуже хорошим VHS, але картинка зазвичай "зіпсована " водяними знаками, попереджувальними написами і чорно-білими вставками ("пропадає колір"). Звук непоганий, зазвичай стерео або Dolby Surround.


TV-Rip (TVRip)

Матеріал записаний з телевізійного сигналу, зазвичай кабельного (але попадаються і з простої антени). Майже всі телесеріали первинно існують саме в цьому або SATRip форматі. Якість залежить від устаткування, програмного забезпечення та вміння ріпера.


PDTV-Rip (PDTVRip)

Pure Digital Television Rip - Ріп з "чистого" цифрового телебачення. Позначення показує, що при кодуванні не було перетворення з аналогового сигналу в цифровий. Під загальним позначенням PDTV-Rip може ховатися SAT-Rip, DVB-RIP, IPTV-RIP. Джерелом може служити супутниковий канал (DVB-S), некодованих наземне цифрове мовлення DVB-T, іноді IP-телебачення та інший канал цифрового мовлення, в якому не застосовуються спеціальні методи, що перешкоджають прямому запису цифрового потоку. Найчастіше є присутнім логотип каналу.


SAT-Rip (SATRip)

Аналогічно TVRip. Матеріал записаний із супутникового відео (як правило це цифрове MPEG2 відео). Якість залежить від провайдера, каналу і якості ріпа. Зазвичай такий Rip лише небагато поступається DVDRip (хоча є винятки). Найчастіше є присутнім логотип каналу.


DVB-Rip (DVBRip, DVB-T Rip)

Аналогічно SATRip. Матеріал записаний наземного цифрового телемовлення (як правило це цифрове MPEG2 відео, зрідка - MPEG4). Якість залежить від провайдера, каналу і якості ріпа. Зазвичай такий Rip лише небагато поступається DVDRip (хоча є винятки). Найчастіше є присутнім логотип каналу.


IPTV-Rip (IPTVRip)

Аналогічно SATRip. Матеріал записаний з цифрового IP-телебачення (як правило це цифрове MPEG2 або MPEG4 відео). Зазвичай такий Rip лише небагато поступається DVDRip. Найчастіше є присутнім логотип каналу. З'явився порівняно недавно.


DVD5 (DVD-5)

Копія (нестиснена) з оригінального DVD. Обсяг - 4-4,5 Гб


DVD9 (DVD-9)

Копія (нестиснена) з двошарового оригінального DVD. Обсяг - 7-9 Гб


HDTV-Rip (HDTVRip)

Ріп з HDTV фільму (1920x1080, 1280x720), який часто робиться з дозволом звичайного (не-HDTV) ріпа (іноді з оригінальним дозволом). Якість часто краще DVDRip. Під загальною назвою HDTV-Rip зустрічаються ріпи з BD-Rip, HDDVD-Rip, цифрових супутникових і кабельних операторів, які ведуть мовлення в HDTV. В описі часто зустрічаються позначення 720p, 1080p, 1080i, 1280p (дивись нижче.)


BD-Rip (BDRip, BRRip, BR-Rip)

Ріп з Blu-Ray DVD диска (від 25 Гб). Відноситься до HDTV. У справжніх BDRip фільмів якість набагато краще DVDRip. Обсяг файлу - 9,5 Гб. ЧЧасто в позначенні вказують розмір картинки. Наприклад, BDRip.720p BDRip.1080p. Іноді зустрічаються ріпи з DVD зі збільшеною картинкою й невірним позначенням BDRip.


HD-DVD-Rip (HDDVDRip, HDDVD-Rip, HDDVD)

Ріп з HD DVD диска (від 15 Гб на шар). Відноситься до HDTV. У зв'язку з фактично проіграшем HD-DVD у війні форматів Blu-Ray VS HD-DVD, кількість таких ріпів буде незначною.


Laserdisc-RIP (LDRip)

Аналогічно DVDRip. Ця версія робиться з Laserdisc. Зустрічається досить рідко, в основному старі фільми.


VHS-Rip (VHSRip)

Джерело матеріалу касета формату VHS, зазвичай досить середньої якості.


Workprint (WP)

Це так звана "Бета-версія" фільму. Особливо цікава для цінителів фільмів. Зазвичай виходить у форматі VCD набагато раніше до початку показу в кінотеатрах світу. Через те, що це попередня версія фільму, якість матеріалу може бути як відмінним, так і дуже низьким. Часто можуть бути відсутні деякі сцени, комп'ютерні спецефекти. Однак у Workprint можуть також бути сцени, які в остаточній версії виріжуть. Дізнатися такі версії можна по таймеру вгорі або внизу екрана (він потрібний для подальшого монтажу остаточної версії).

720p, 1080p, 1080i, 1280p 720p, 1080p, 1080i, 1280p - Позначення зустрічаються в HDTV-фільмах і ріпах.
Цифра - розмір картинки по вертикалі при співвідношенні сторін 16:9. Наприклад - 720p - 1280x720

i (interlaced scan) - чересстрочная розгортка, зображення формується з двох полів (як у звичайному телебаченні). При цьому зменшується потік (отже і розмір файлу), але в русі видно т.зв. "Ефект гребінки" на кордоні кольорів. Частота 50 або 60 напівкадрів в секунду.

p (progressive scan) - прогресивна розгортка, кадр передається й формується цілком, при цьому картинка в русі не спотворюється. Недолік progressive - увелічений в два разів потік у порівнянні з interlaced. Внаслідок - більший розмір файлу або менша частота кадрів.


Fullscreen (FS)

реліз в повноекранному режимі, дозвіл відео 3:4. Часто Fullscreen роблять з Widescreen-версії методом Pan and Scan (PS), обрізаючи частину кадру з боків.


Widescreen (WS)

широкоекранне відео, зазвичай 16:9. При перегляді на звичайному екрані із співвідношенням сторін 3:4 угорі й унизу екрану будуть чорні смуги.


DUPE

Другий реліз того ж фільму іншою релізной групою (зазвичай крадений у першої)


Director's Cut (DC)

Режисерська версія - спеціальна редакція фільму, що представляє фільм з точки зору режисера, а не підредагований згідно з вимогами замовників, прокатчиків, студії, кінокритиків і т.д.


Dubbed

З фільму прибраний оригінальний звук. Наприклад узяли доріжку з російського кінотеатру і наклали на американський реліз.


Line.Dubbed

Теж саме як і Dubbed, тільки в цьому випадку звук був узятий з "крісла" або "проектора" (Line).


LETTERBOX

Те ж, що і Widescreen (WS)


LIMITED

Фільм був показаний в обмеженій кількості кінотеатрів. Зазвичай не більше 250-500.


Mic.Dubbed
Теж саме як і Dubbed, тільки звук був записаний мікрофоном в кінотеатрі.


Pan and Scan (PS)

Метод перетворення widescreen (WS) відео в повноекранний режим fullscreen (FS). При цьому обрізається частина кадру праворуч і ліворуч.


RECODE

Реліз, перероблений в інший формат або наново кодований


RERIP

Новий ріп фільму


Special Edition (SE)

Спеціальна версія фільму. Яскравим прикладом може служити відреставрована версія "Зоряних воєн" з додаванням на матеріал 70-х років комп'ютерної графіки, анімації, 3D-моделей.


Straight To Video (STV)

Фільм відразу вийшов на DVD / касеті минаючи кінотеатри. Якість - відповідно DVDrip або VHSrip.


Subbed

Фільм з субтитрами


WATERMARKED

Маленькі логотипи тв-каналу або релізера.