06.02.2018

Том Круз

Том Круз
  • Ім'я актора / актриси: Tom Cruise
  • Дата народження 03.07.1962
  • Ріст: 170 см
  •    


Том Круз Том Круз Том Круз
Том Круз на SVIT кіно онлайн


Томас Круз Мепотер 4-й (Том Круз) народився в місті Сиракузи, штат Нью-Йорк, США. Він був третьою дитиною в сім’ї Мері Лі та Томаса Круза ІІІ. Батько Тома був інженером і часто змінював місце роботи, і разом з ним мандрувала США сім’я. Своє дитинство актор описує як «дуже тяжке і напружене»: він змінив дюжину шкіл ще до 12 років.
У 1975 році батьки Круза розлучились, і він залишився з матір’ю і трьома сестрами. Його батько помер від раку 10 років по тому, так і не подивившись жодного фільму за участю сина.
Щоб хоч якось підтримати сім’ю, мати Круза працювала відразу у трьох місцях. Том згадує, що в перші різдвяні свята без батька у них не було грошей навіть на подарунки одне одному.
У 17 років (1979) Том Круз вступив до семінарії, щоб вчитися на священика, але коли потрапив на проби до картини «Хлопці та ляльки», то зрозумів, що його майбутнє пов’язане з кіно.
Дебютом у кіно Тома Круза вважається епізод у «Безкінечному коханні» (1981) Франко Дзеффіреллі. Потім були ще кілька дрібних епізодів, в тому числі у «Вигнанцях» (1983) Копполи, проте справжню популярність йому принесла роль багатого школяра, який закохується в повію, у комедії «Ризикований бізнес» (1983).
Після кількох пересічних робіт («Все йде так, як треба», «Легенда») настала черга першого великого хіта Круза — «Ас» (1986) Тоні Скотта. Це був перший фільм, який довів, що зовнішня привабливість актора може компенсувати в очах публіки будь-які недоліки сценарію та режисури. На щастя, Круз не став робити кар’єру тільки на таких стрічках, а почав шукати ролі «учнів майстрів» у картинах за участю легендарних зірок старшого покоління: Пола Ньюмена («Колір грошей», 1986), Дастіна Хоффмана («Людина дощу», 1988), Джека Ніколсона («Декілька хороших хлопців», 1992), Джина Хекмена («Фірма», 1993).
Перша «оскарівська» номінація Тома (за «Народженого четвертого липня» Олівера Стоуна, 1989) була цілком заслуженою: він створив переконливий образ молодого ідеалістичного новобранця, якого військова машина перетворює на безпомічного каліку і який лише згодом починає розуміти власну трагедію.
Другою видатною роботою Круза була його перша негативна роль — Лестат в «Інтерв’ю з вампіром» (1994) Ніла Джордана. Суперагент Ітан Хант у трьох «Місія нездійсненна» (1996, 2000, 2006) — це поки що найприбутковіше амплуа Тома-актора і водночас найуспішніший проект Тома-продюсера, але набагато цікавішими є створений ним образ спортагента-невдахи у «Джеррі Магвайрі» (1996) Кемерона Кроу (друга академічна номінація за головну роль) та роль ведучого шоу в «Магнолії» (1999) Пола Томаса Андерсона (номінація на «Оскар» за роль другого плану).
Не можна не згадати і про співпрацю актора з легендарним Стенлі Кубриком в еротичному трилері «З широко заплющеними очима» (1999) — фільмі, який, як дехто вважає, посприяв його розлученню з Ніколь Кідман.
Експерти від кіно зазначають, що в фільмографії Круза більше гучних хітів, ніж видатних ролей (за кількістю блокбастерів, які зібрали в прокаті США більше 100 млн. доларів, він випереджує інших зірок), однак заперечувати, що зараз він є одним з найвідоміших акторів Голлівуду, важко.

Взято з Вікіпедії.


Том Круз - ФОТОГАЛЕРЕЯ ДЛЯ ВСІХ ПРИХИЛЬНИКІВ АКТОРА


Том Круз - ФІЛЬМОГРАФІЯ
Рекомендуємо переглянути:
Коментарі (0)
Информация!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]